Yaban Mersini Çayının Faydaları Nelerdir?

15.02.2021
525
Yaban Mersini Çayının Faydaları Nelerdir?

Yaban Mersini Çayının Faydaları Nelerdir?, Yaban mersini, ericaceae familyasından gelmektedir. Karakteristik özellikleri küçük ağaçlıklar şeklinde yetişip, bol yapraklı sık çatallı bir bitki olmasıdır. Yaban mersinin boyu bir-beş metre arasında değişip, açık koyu yeşil tonlarında, uzun ve sivri mızrak biçiminde yapraklara sahip olmasıdır. Yaban mersini beyaz renkte çiçekler verir ve yumurta benzeri beş bölümden oluşur.

Yaban Mersini Çayının Faydaları Nelerdir?

  • Yaban mersini çayı, göz sağlığını korur. Gözleri kuvvetlendiren bu çay katarakta karşı sizleri korur.
  • Yaban mersini çayı, diyabeti olan hastalar için tüketilebilecek çaylar arasındadır. Kanda bulunan şeker oranını düşürmektedir.
  • İçerisinde bulunan tanen sayesinde, ishalin durdurulmasına yardımcıdır.
  • Yaban mersinin kendisi gibi çayı da iyi bir antioksidan kaynağıdır. Damarları güçlendirip vücuttaki serbest radikallere karşı savaşmaktadır.
  • Yaban mersini çayı dolaşım sisteminin de sağlığını korur. Kalp hastalıklarına yakalanma riskini azaltmasının yanı sıra, tansiyon düzeylerini dengelemektedir.
  • Bağırsak ve göz iltihaplanmalarının iyileşme sürecine destek olan bir çaydır.
YAZAR BİLGİSİ
Birbirinden farklı yemek tarifleri, tatlı tarifleri, binlerce doğal yemek tarifleri, salata tarifleri ve pratik yemek tariflerini sizlere sunmaktan mutluluk duyan bir kişi. Size Yemek Tarifleri
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.