Yabancı Ünlülerin Sevdiği 10 Türk Yemeği

19.01.2021
1.077
Yabancı Ünlülerin Sevdiği 10 Türk Yemeği

Yabancı Ünlülerin Sevdiği 10 Türk Yemeği, Türkiye dünyaca ünlü insanların, en önemlisi Hollywood yıldızlarının sıkça ziyaret ettiği bir ülke. Sadece doğal güzelliklere bakmayıp, Türk yemeklerini de merak edip tadıyorlar. Sonrasında ise hayran kalıyorlar.

Evet hadi bakalım, hangi Hollywood yıldızı hangi Türk Yemeğini seviyormuş.

Yabancı Ünlülerin Sevdiği 10 Türk Yemeği

Robert De Niro: Alabalık hayranı

Özellikle bizim en sevdiğimiz The Godfather filminden tanıyabileceğiniz Robert De Niro aslında bir alabalık hayranı, Japon ortağı ile, Bodrumumuzda restoran açtığı bilinmekte. Robert De Nironun en sevdiği yemek Türkiye’de yediği Alabalıktır.

Paris Hilton: “Kebabı ve pilavı çok seviyorum”

Türkiye’ye sık sık uğrayan Paris Hilton’un, sevmediği yemek sayısı oldukça az. Bir röportajında “Türkiye’deki bütün yemekleri çok seviyorum, kebap çok güzel.” Burada çok yemek yedim, bilemiyorum, fakat pilav ve dolmayı da çok sevdiğim söylenebilir.

 

Nicholas Cage: Sucuklu menemen

Hayalet Sürücü filminin final sahnesi Denizlide geçtiğinde, Nicholas Cage Türkiye’de kaldı. Türkiye’de kaldığı dönemde, otelinden özellikle Türk yemekleri istemiş. En beğendiği yemeklerimiz ise Sucuklu menemen olmuş.

Sharon Stone: Şiş kebap

ABD’de çekilen Kurtlar Vadisinin bir bölümünde rol almış olan Sharon Stone, Türkiyeyi çok sevdiği bilinen ünlülerden birisi. Türkiye’ye tatile geldiği dönemde oğluna Antalyaspor Forması giydirdiği, formanın üzerinde ise Türkiye yazması nedeniyle çok fazla konuşulmuştu. Sharon Stone’nin en sevdiği Türk yemeği ise Şiş Kebaptır.

Madonna: Zeytinyağlı Enginar

Türkiye’ye 19 yıl sonra konsere gelen Madonna, formuna dikkat ettiği bilinen şarkıcılardan birisidir. Türkiye’de yediği en sevdiği ve en lezzetli bulduğu yemeklerden birisi Zeytinyağlı Enginardır.

Russell Crowe: Köfte

Russel Crowe’nin, Cem Yılmazın kankası olduğunu biliyor muydunuz ? Türkiye’de yaşamaya başlasa kimsenin şaşırmayacağı isimlerden bir tanesi Russell Crowe, Onun için dünyanın en büyülü şehirlerinden birisi İstanbuldur. En sevdiği yemek ise Köfteymiş.

Adriana Lima: Kaymak

Acun sayesinde, Türkiye’de çok sık bulunan Adriana Lima, Türkiye’yi en az bizim kadar sever ve sahiplenir. Aynı zamanda bir Türk mutfağı hayranıdır. Fakat içlerinden en sevdiği şey Kaymakmış.

Sarah Jessica Parker: Akdeniz levreği

Sarah Jessica Parker, tam bir Türkiye hayranıdır. Tatillerde genellikle ailesi ile Türkiye’ye gelir. Türk mutfağına hayranlığı sebebiyle, NYC de Türk yemekleri yapan restoranlardan yemek siparişi veriyormuş. Türkiye’de en sevdiği ve beğendiği yemek ise Akdeniz Levreğiymiş.

Steven Tyler: Denince aklınıza baklava geldi mi ?

Steven Tyler, dendiğinde aklınıza direkt baklava gelecektir. Karaköy, Güllüoğlu’ndaki, baklava pozu sayesinde artık bizim için Steven Tyler eşittir baklava.

Justin Bieber: Türk Kahvesi

Justin Bieberin verdiği “Siz hiç Türk kahvesi içtiniz mi ?” demeci ile birlikte, tadının white chocolate mocha dan bile güzel olduğunu iddia etmiştir. Sadece Türk kahvesine hayran değil, etine de hayran olduğu biliniyor. Arkadaşının vejeteryan yaptığının fakat onun Türkiye’deki etleri hiç tatmadını söylemiştir.

YAZAR BİLGİSİ
Birbirinden farklı yemek tarifleri, tatlı tarifleri, binlerce doğal yemek tarifleri, salata tarifleri ve pratik yemek tariflerini sizlere sunmaktan mutluluk duyan bir kişi. Size Yemek Tarifleri
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.