Yasemin Çayı Nasıl Demlenir?

14.02.2021
654
Yasemin Çayı Nasıl Demlenir?

Yasemin Çayı Nasıl Demlenir?, Yasemin çayı insan sağlığına sağladığı yararlar ve kendine has lezzeti ile tüm dünyada popülerlik kazanmıştır. Narin ve gizemli bir bitki olan yasemin bitkisi sıcağı sevmekte ve nemli topraklarda yetişmektedir. Özellikle kokusu kendine hayran bırakan türdendir.

Yasemin Çayı Nasıl Demlenir?

Demlenme yöntemi her bitki çayında olduğu gibi, yasemin çayında da besin değerinin korunması için önem arz etmektedir. Bu nedenden ötürü bu çay demlenirken çiçek suyunun içine atılıp kaynatılmamalıdır. Bu çayı sıcak suyun içinde demleyerek yada bekletme yöntemi ile hazırlayabilirsiniz. Yasemin çayını çeşitli aktarlardan ve marketlerden sağlayabilirsiniz. Çayı hazırlamak için bir tatlı kaşığı kadar yasemin çiçeğini, kaynamış olan suyun içerisine atın. Beş dakika kadar demlenen çayınız servise hazır olacaktır. Yasemin çayına eklenmiş olan tatlandırıcılar ve aromalı bitkiler sayesinde farklı bir çay deneyimi yaşayabilirsiniz. Yasemin çayı karanfil, bal, limon, tarçın ile tatlandırılabilir. Dilerseniz yeşil çay ile beraberde demleyebilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
Birbirinden farklı yemek tarifleri, tatlı tarifleri, binlerce doğal yemek tarifleri, salata tarifleri ve pratik yemek tariflerini sizlere sunmaktan mutluluk duyan bir kişi. Size Yemek Tarifleri
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.