Yenibahar Bitkisinin Faydaları Nelerdir?

06.06.2021
1.169
Yenibahar Bitkisinin Faydaları Nelerdir?

Yenibahar Bitkisinin Faydaları Nelerdir?, Yenibahar bitkisinin “Pimenta Racemosa” familyasından geldiğini biliyor muydunuz?, tropikal bölgelerde yetişir ve tarçın, kaküle, Hindistan cevizi, karanfil, zencefil gibi bitkilerin kokusunu aromasında barındırır. Aslında “tüm baharatlar” olarak adlandırılmaktadır. Anadolu’da ise, Jamaika biberi, pimenta, pimento gibi isimlerle bilinmektedir. Dört mevsim boyunca yaprağını dökmeyen Yenibahar Bitkisi, meyveleri olgunlaşmadan toplanıp kurutulmaktadır. Öğütülerek toz haline getirilen yenibahar bitkisi, baharat olarak tüketilmektedir.

Yenibahar Bitkisinin Faydaları Nelerdir?

  • Serbest radikallere karşı vücudu, antiseptik özelliği ile korumaktadır. Hastalıklara karşı korur, vücut direncini arttırır.
  • Yenibahar bitkisi hazmı kolaylaştırırken, mide ve bağırsak sorunlarına iyi gelmektedir.
  • Kekik bitkisi gibi bronşit, kuru öksürük ve nezle benzeri sorunlara iyi geldiği bilinmektedir.
  • Kaynatma yöntemi ile elde edilen yenibahar suyu enfeksiyon ve cilt bakterilerine yüzünden ciltte oluşan yaraların iyileşmesine yardımcı olmaktadır.
  • Damar sertliği ve eklem ağrılarına karşı yenibahar yağı sürüldüğünde ağrıların azaldığı bilinmektedir. Kesin olmayan bir bilgi ise, yenibahar yağının şiddetli sinüzit ve baş ağrısına karşı faydalı olduğu bilinmektedir.
YAZAR BİLGİSİ
Birbirinden farklı yemek tarifleri, tatlı tarifleri, binlerce doğal yemek tarifleri, salata tarifleri ve pratik yemek tariflerini sizlere sunmaktan mutluluk duyan bir kişi. Size Yemek Tarifleri
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.