Yer Fıstığı Yağının Faydaları Nelerdir?

07.02.2021
740
Yer Fıstığı Yağının Faydaları Nelerdir?

Yer Fıstığı Yağının Faydaları Nelerdir?, Yer fıstığından elde edilmektedir. Fındık familyası olarak gruplandırılır, aslında fasulye ve bezelye ailesine aittir. Baklagil türüdür. Berrak bir görüntüye sahiptir. Kendine has tat ve kokusu vardır. Lezzetli bir yağdır. Rafine edilmesi kolay bir yağdır. Çok fazla oleik asit barındırır. Zeytinyağına en yakın bitkisel yağdır. Asya mutfağında sık olarak kullanılmaktadır. Genelde kızartma yağı olarak kullanılmaktadır. En çok aranan bitkisel yağlardan birisidir. Fıstık yağından fıstık tadı ve fıstık aroması bulunmaktadır.

Yer Fıstığı Yağı Nelerde Kullanılır merak ediyorsanız buradan kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Yer Fıstığı Yağının Faydaları Nelerdir?

Yer fıstığının yağı ve bitkisi çok faydalıdır. Tüketimi genel olarak kuruyemiş olarak tüketilmektedir. Yağ olarak kullanımı yeni yeni yaygınlaşmaya başlamıştır. İşte yer fıstığı yağının faydaları;

  • İçerdiği zengin magnezyum ile kemik ve kasları güçlendirmede etkili bir rol oynar. B1 vitamini, B2 vitamini, B8 ve E vitaminleri sayesinde, ergenlik ve öğrenme çağındaki çocukların öğrenme kapasitesini arttırmada yararlıdır.
  • Mideye büyük katkısı vardır. Ekşime, yanma ve gastrite karşı kullanımı tavsiye edilmektedir.
  • Kandaki şeker oranını düzenlemektedir. Şeker hastalarına önerilmektedir.
  • Cilde faydalı bir yağdır. Sedef hastalığına iyi geldiği ve tedavisinde koruma sağladığı hatta hastalığın yayılmasını engellediği bilinmektedir.
  • Kilo verdirme özelliği olduğu bilinmektedir. Metobolizmayı hızlandırmaktadır. Düzenli olarak kullanırsanız kilo vermek istiyorsanız yardım edebilmektedir.
  • Kuvvet verme özelliği vardır. Vücudu zinde tutar. Zihinsel ve bedensel yorgunluklara iyi geldiği bilinmektedir. Cinsel gücü artıracak özellik taşımaktadır.
  • Yer fıstığı yağı kansere karşı korucudur. Kalın bağırsak, meme ve prostata karşı faydalıdır. Bağışıklık sistemini güçlendirmektedir.
YAZAR BİLGİSİ
Birbirinden farklı yemek tarifleri, tatlı tarifleri, binlerce doğal yemek tarifleri, salata tarifleri ve pratik yemek tariflerini sizlere sunmaktan mutluluk duyan bir kişi. Size Yemek Tarifleri
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.