Yeşil Kahve Nasıl Pişirilir?

09.06.2021
581
Yeşil Kahve Nasıl Pişirilir?

Yeşil Kahve Nasıl Pişirilir?, Yeşil kahve kökboyasıgiller familyasına ait ve 5 metreye kadar uzayabilen bir bitkidir. Ana vatanı brezilya olan bu kahve kavrulmadığından ötürü yeşil bir renge sahiptir. Bu kahve çeşidi içerisinde barındırdığı klorojenik asit sayesinde diğer kahve çeşitlerinden ayrılır. Klorojenik asit ise yüksek miktarda antioksidan özelliklere sahiptir. Bu bileşen sayesinde yeşil kahve zayıflatıcı bir etkiye sahip olup kilo vermeyi desteklemesi ile bilinir. Fiyat bakımından diğer kahvelere göre daha pahalı oluşunun bir diğer sebebi ise ital bir ürün olmasıdır. Yeşil kahvenin kilogram başına fiyatı ile 25-140 TL arasında değişmektedir.

Yeşil Kahve Nasıl Pişirilir?

Hazırlanma aşamasında siyah kahve gibi kavrulma işlemine maruz bırakılmaz. Bu nedenden ötürü pişirirken de farklı bir yöntem kullanmak gerekir. Bu kahvenin çekirdekleri pişirme aşamasından önce çekilmelidir. Çekilme işleminden sonra Türk kahvesiyle aynı şekilde üzerine su eklenerek pişirilebilmektedir. İçerisinde yüksek miktarda mineral ve vitamin barındıran bu kahvenin besin değerini yitirmemesi için soğuk su ile hazırlanması gerekir. Aynı zamanda maksimum verim alabilmek için pişirme aşamasında kaynatılmamasını tavsiye ediyoruz. Bunun yerine kısık ateş üzerinde kısa bir süre ısıtmanızı tavsiye ederiz.

YAZAR BİLGİSİ
Birbirinden farklı yemek tarifleri, tatlı tarifleri, binlerce doğal yemek tarifleri, salata tarifleri ve pratik yemek tariflerini sizlere sunmaktan mutluluk duyan bir kişi. Size Yemek Tarifleri
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.