Yulaf Ezmesi Yerken Yaptığınız Hatalar

04.01.2021
2.179
Yulaf Ezmesi Yerken Yaptığınız Hatalar

Yulaf Ezmesi Yerken Yaptığınız Hatalar, Bu sıralar herkes tarafından oldukça tercih edilen bir yiyecek olan yulaf ezmesi, yediğiniz zaman şişiyor ve başka bir şey yeme ihtiyacı duymuyorsunuz. Tamamen doyuruculuktan yana, sadece ezmesi değil yulaf kepeği de var ikisinin farkı ise görünüşleri kepek un gibi gözükmekte. Farkı için ayrı bir yazı yazacağım aşağıdan ona ulaşabilirsiniz.

Yulaf Kepeği Ve Yulaf Ezmesinin Farkları yazımıza buradan gidebilirsiniz.

Yulaf Ezmesi Yerken Yaptığınız Hatalar

  • Yulaf ezmesini su ile tercih ediyorsanız hata yapıyorsunuz demektir. Su yulaf ezmesinin şişmesini sağlamaz sadece süt ile tükettiğinizde yulaf ezmesi şişebilir. Eğer şişmezse midenizde tokluk hissini yaratamazsınız bunu bir hile olarak kullanabilirsiniz. Eğer kilo almak istiyorsanız su ile kilo vermek istiyorsanız süt ile tercih etmenizi öneririz.
  • Yulaf ezmesini kaseye koyup hemen ardından üzerine süt ekleyip karıştırmadan yiyorsanız, bu bir hata olabilir. Yulaf ezmesinin üzerine süt eklediğiniz zaman en az 60 saniye karıştırmanız gerekiyor. Yulaf ezmesi tanelerinin şişmesi için karıştırılmalıdır.
  • Yulaf ezmesi ne kadar tok tutarsa tutsun sade yemek bir süre sonrasında can sıkıcı hale gelecektir. Yulaf ezmesinden soğumanıza ve sağlıklı beslenmeyi bırakmanıza mental anlamda zarar verebilir. Önerimiz onu meyve ile veya kuru yemiş ezmeleri katıp yemenizden yanadır. Bu süre boyunca hem tok tutacak, hem de yulaf ezmesinden sıkılmamanızı sağlayacaktır.

Eğer incelemek isterseniz Mantı Tadında Yulaf Lapası Tarifi‘ne buradan kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Eğer yulaf ezmesini seviyorsanız ve farklı tarifler arıyorsanız bizleri sosyal platformlardan takip edin.

YAZAR BİLGİSİ
Birbirinden farklı yemek tarifleri, tatlı tarifleri, binlerce doğal yemek tarifleri, salata tarifleri ve pratik yemek tariflerini sizlere sunmaktan mutluluk duyan bir kişi. Size Yemek Tarifleri
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.