Zencefil Çayı Nasıl Yapılır

14.02.2021
591
Zencefil Çayı Nasıl Yapılır

Zencefil Çayı Nasıl Yapılır, Zencefil çayı doğal bir antioksidan özelliği gösterdiğinden dolayı, hastalıklara karşı koruyucudur. Baharat olarak tüketilebilen zencefil, bitki çayı olarak tüketildiğinde de birçok faydaya sahiptir. Tatlıların içinde, yemeklerin içinde ve kozmetik alanında kullanılmaktadır. Zencefil çayının tüketimi genellikle sıcak olarak tercih edilmektedir. Kendine has aroması olan bu çay farklı meyve ve bitkiler ile tatlandırılabilmektedir. İçerisinde barındırdığı kalsiyum, potasyum, magnezyum, manganez, fosfor, kalsiyum ve demir sayesinde vücuda birçok faydası bulunmaktadır. Zencefil yüksek miktarda çinko, folat, bakır ve sodyum minareli barındırmaktadır. İçerisindeki tüm vitamin ve mineraller çayında da bir o kadar bulunmaktadır. Özellikle kış mevsiminde tüketimi rağbet gören bir çaydır.

Zencefil Çayı Nasıl Yapılır

Zencefil çayı doğal olarak bir antibiyotik etkisine sahiptir. Bu çayı hazırlamak oldukça basittir.

  • Kök olarak temin ettiğiniz zencefili güzelce yıkayıp kabuklarını soyun.
  • İnce bir şekilde dilimleyip veya rendeleyip demliğe aktarın.
  • Çayınızı kaynatmak için kullandığınız suyu kaynama noktasına ulaşmadan önce ocaktan alın.
  • Suyu içinde zencefiller bulunan demliğe aktarın. Zencefil kaynamış su ile demlendiğinde içerisinde bulunan vitamin ve mineraller kaybolabilir.
YAZAR BİLGİSİ
Birbirinden farklı yemek tarifleri, tatlı tarifleri, binlerce doğal yemek tarifleri, salata tarifleri ve pratik yemek tariflerini sizlere sunmaktan mutluluk duyan bir kişi. Size Yemek Tarifleri
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.