Zeytinyağı Nelerde Kullanılır?

07.02.2021
515
Zeytinyağı Nelerde Kullanılır?

Zeytinyağı Nelerde Kullanılır?, Tarihi asırlar öncesine dayanmaktadır. Türk mutfaklarının vazgeçilmezidir. Salata ve yemeklerde sıklıkla kullanılan yağlardan bir tanesidir. Ölümsüzlük yağı veya altın yağ olarak bilinmektedir. Yunanistan, İtalya, İspanya ve Türkiye mutfaklarında sık sık kullanılmaktadır. Oldukça fazla faydası bulunduğu için ve lezzetli olduğu için çok sık tercih edilmektedir. Eğer zeytinyağının faydalarını bilmiyorsanız buradan; Zeytinyağının Faydaları Nelerdir? ulaşabilirsiniz. Zeytinyağını sadece ekmekle bile tüketebilirsiniz. Hatta Akdeniz ve Ege bölgelerinde sabah kahvaltısında tüketildiği bilinmektedir.

Zeytinyağının Faydaları Nelerdir merak ediyorsanız buradan kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Zeytinyağı Nelerde Kullanılır?

Salatalarımızda, yemeklerimizde, tuzlularımızda ve tatlılarımızda zeytinyağı ile sıklıkla karşılaşabilirsiniz. Oldukça farklı kullanım alanı vardır. Herkes tarafından bilinip kullandığı için zeytin yağı için çoğu yağlardan bir adım önde diyebiliriz

  • Boya kalıntılarını zeytinyağı ile geçirebilirsiniz.
  • Gıcırdayan kapı menşetesine sürerek istenmeyen seslerden, ayakkabınızı parlatmak için, kurtulabilir, kullanabilirsiniz.
  • Fermuarınız sıkıştıysa, fermuarınıza sürebilir sıkışmasından kurtarabilirsiniz.
  • Mobilya cilası olarak kullanılabilir, oluşan çizikleri giderebilirsiniz.
  • Antibakteriyel olan bir sabun içerisine karıştırılan bir zeytinyağı, makyaj fırçalarını temizlemenize yardımcı olacaktır.
  • Anne sütü ile birlikte mineral ve vitamin bakımından zengin besinlerin başında gelir. A vitamini, D vitamini K ve E vitaminleri bulunmaktadır.
  • Bol miktarda lif içeren zeytinyağı oleik asit ve doymamış yağ asitleri içerir.
  • Çok büyük önem taşıyan polifenol ve fenol içerir.
YAZAR BİLGİSİ
Birbirinden farklı yemek tarifleri, tatlı tarifleri, binlerce doğal yemek tarifleri, salata tarifleri ve pratik yemek tariflerini sizlere sunmaktan mutluluk duyan bir kişi. Size Yemek Tarifleri
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.