Kontrfile Nasıl Pişirilir?

05.03.2022
807
Kontrfile Nasıl Pişirilir?

Kontrfile Nasıl Pişirilir?, Kontrfile, sert yapılı bir ettir. Ağırlığı hayvanın büyüklüğüne bağlı olarak 2,5 – 4 kilogram arasında değişiklik gösterir.

Kontrfile Nasıl Pişirilir?

Bu yapısından ötürü antrikot ve bonfileye göre daha ince olarak dilimlenmelidir. Tercihe bağlı olarak kalın dilimlemek isterseniz eti yumuşatmanız gerekecektir. Yumuşatma işlemi için 1 gün öncesinde etinizi, içerisinde süt, yağ, yoğurt olan karışımda bekletmeniz gerekmektedir. Sulu bir kontrfile için eti pişirmeden evvel dövmeniz gerekir. Az yağlı ve sert bir et olan kontrfile fırında veya tencerede; salça, yağ eşliğinde pişirilmelidir. İstisna olarak etinizin kaynağı iyi beslenmiş ve yağlanmış bir hayvandan geliyorsa fazla işleme maruz bırakmadan sadece baharatlar eşliğinde tavada kızartılıp pişirilebilir. Yağlı bir kontrfile aynı zamanda ızgara şeklinde de pişirilebilir. Buna karşın az yağlı, ince dilimlenmiş kontrfile ızgarada pişirilecekse az önce bahsettiğimiz şekilde kalın dilimlerdeki gibi sosun içerisinde marine edilmelidir.

YAZAR BİLGİSİ
Birbirinden farklı yemek tarifleri, tatlı tarifleri, binlerce doğal yemek tarifleri, salata tarifleri ve pratik yemek tariflerini sizlere sunmaktan mutluluk duyan bir kişi. Size Yemek Tarifleri
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.