Bal Kabaklı Kup Tatlısı Tarifi

Bal Kabaklı Kup Tatlısı Tarifi

Bal Kabaklı Kup Tatlısı Tarifi, bir kenarda kalmış bal kabağınız var ise onu değerlendirebileceğiniz harika bir yol da var: Bal Kabaklı Kup Tatlısı.  Bu enfes sütlü tatlı aynı zamanda kenarda kalmış lezzetli kurabiyeleri de değerlendirmek için harika bir yol. Dilerseniz taze taze adlığınız petibör bisküvileri kullanın, dilerseniz kenarda birikmekte olan kurabiyelerinizi geçirin rondodan. Her şekilde harika sonuç alacağınız bu garanti tatlıyı hazırlamak da dakikalarınızı alıyor sadece. Fırın yok, pişirmek yok. Eğer kenarda hazırlamış olduğunuz bal kabağı püreniz de varsa işler çok daha fazla kolaylaşacak demektir. Aynı zamanda bizler krema kulanmayı tercih ettik fakat dilerseniz kenarda köşede kalmış krem şantileri de tercih edebilirsiniz bunun için.

Bal Kabaklı Kup Tatlısı Tarifi İçin Gereken Malzemeler:

  • İki tatlı kaşığı antep fıstığı(file)
  • 8 tatlı kaşığı bal kabağı püresi
  • Yarım paket petibör bisküvi
  • 2 tatlı kaşığı pudra şekeri
  • 8 tatlı kaşığı krema

Bal Kabaklı Kup Tatlısı Nasıl Yapılır?

  1. Kremayı hazırlamak için bir çırpma kabına 8 tatlı kaşığı kremayı ve beraberinde 2 tatlı kaşığı pudra şekerini alarak çırpın.
  2. Yarım paket petibör bisküviyi rondodan geçirin.
  3. Kuplarınızın tabanına bisküviyi, sonrasında kremayı, sonrasında en son bal kabağı püresini ilave edin.
  4. İki tatlı kaşığı antep fıstığı(file) serpip servis edin.
YAZAR BİLGİSİ
Birbirinden farklı yemek tarifleri, tatlı tarifleri, binlerce doğal yemek tarifleri, salata tarifleri ve pratik yemek tariflerini sizlere sunmaktan mutluluk duyan bir kişi. Size Yemek Tarifleri
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.