Isırgan Otu Çayı Nasıl Yapılır?

15.02.2021
554
Isırgan Otu Çayı Nasıl Yapılır?

Isırgan Otu Çayı Nasıl Yapılır?, Doğanın bize sunmuş olduğu mucizevi bitkilerden birisi olan ısırgan otu, içerisinde A ve C vitaminler içermektedir. Her türlü toprakta yetişebilen bu bitki yol kenarında bile karşılaşabileceğiniz bir bitkidir. Bu kadar yaygın olmasına rağmen, kansere karşı koruma gibi ender faydalar sahiptir. Yabani bir ot olan ısırgan otu direkt olarak cilde değdiğinde kaşıntı ve kızarıklığa sebebiyet vermektedir. Üzerindeki tüyler buna sebep olur. Çayı yapılarak tüketilen bir bitki olan ısırgan otu, kan dolaşımını arttırma özelliğine sahiptir. Bu çayı hazırlamak ise çok kolaydır.

Isırgan Otu Çayı Nasıl Yapılır?

Aktardan temin ettiğiniz veya kendiniz kuruttuğunuz ısırgan otundan çay yapabilirsiniz. Bunun haricinde ihtiyacınız olan tek şey sudur. Bir çay kaşığı kadar kurutulmuş ısırgan otu, bir bardak çay için yeterli bir miktardır. Isırgan otunda dikkat edilmesi gereken tek husus, demlenme süresidir. On dakika kadar demlenmiş olan ısırgan otu çayı tüketilmek için idealdir. Demini almamış olan çayı içmeniz, mide ağrısına sebep olabilirken ağzınızda acı bir tatta bırakabilir. Bu nedenden ötürü ısırgan otunu demlerken sabırlı olmalısınız. Eğer damağınıza acı bir tat gelirse tatlandırmak için baldan faydalanabilirsiniz.

 

YAZAR BİLGİSİ
Birbirinden farklı yemek tarifleri, tatlı tarifleri, binlerce doğal yemek tarifleri, salata tarifleri ve pratik yemek tariflerini sizlere sunmaktan mutluluk duyan bir kişi. Size Yemek Tarifleri
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.