Üzüm Çekirdeği Yağı Nelerde Kullanılır?

09.02.2021
605
Üzüm Çekirdeği Yağı Nelerde Kullanılır?

Üzüm Çekirdeği Yağı Nelerde Kullanılır?, Üzüm antioksidan bir meyvedir. Yağı ile şifa kaynağı olan bir meyvedir. Çok fazla derde derman olduğu bilinmektedir. Milattan önce var olduğu bilinmektedir. Üzüm için ülkemizde çok fazla verimli toprak bulunmaktadır. Ülkemizde 1200 çeşit üzüm bulunmaktayken, diğer ülkelerde 5000-1000 çeşit üzüm bulunmaktadır. Üzümün sadece çekirdeği değil, üzüm yaprağı, üzüm sapı ve üzümün kendisi şifa deposu olarak tanımlanabilir. Alternatif tıpta bile kullanılmaktadır. Yüz yıllardır hayatımıza katkı sağlamaktadır.

Üzüm Çekirdeği Yağının Faydaları Nelerdir? eğer bilmiyorsanız ve öğrenmek istiyorsanız buradan çok basit bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Üzüm Çekirdeği Yağı Nelerde Kullanılır?

Kozmetik ürünleri içerisinde kullanılmaktadır. Olgunlaşmış üzüm çekirdeklerinden yapılmaktadır. Pres yapılan üzüm çekirdeklerinden elde edilmektedir. Salatalarda kullanılabilir, günlük cilt bakımınıza eklenebilir. Saçınızı durulayacağınız zaman durulayacağınız suya ekleyerek daha sağlıklı ve verimli saçlar elde etmenize yardım etmektedir. Az miktarda kullanılması önerilmektedir. Kişide yenilenme yaratmaktadır. Aynı zamanda gerginliğinizi alıp, sakinleştirici ve rahatlatıcı yönde etkilemektedir. Nane ve domates ile makarna soslarına eklenebilir. Bu yağı sıvıyağ kullanacağınız her yemeğe tat vermek için kullanabilirsiniz. Eğer yemek yapımında kullanılacaksa organik olması gerekmektedir. Kahvaltıda peynire dökülebilir. Keklere, brownie’ye gibi tatlılara eklenebilir bir yağdır. Tatlılarınıza lezzet katacaktır. Ilık suda da 1-2 damla ekleyerek tüketilebilir.

Üzüm Çekirdeği Yağının Cilt Bakımında Kullanımı

Alternatif tıpta da kullanılan üzüm çekirdeği yağı, şampuan, sabun yapımında kullanılmaktadır. Cilt bakım ürünleri üzerinden örnek vermek gerekirse, gece sürebileceğiniz kremler arasında yer almaktadır. Zeytinyağı, üzüm çekirdeği yağı ve ada çayı yağı karıştırılarak maske yapılmaktadır. Eğer göz çevrenizde çok miktarda makyaj varsa temizlemek için kullanılabilir. Göz altındaki morlukları için kullanılabilir.

 

YAZAR BİLGİSİ
Birbirinden farklı yemek tarifleri, tatlı tarifleri, binlerce doğal yemek tarifleri, salata tarifleri ve pratik yemek tariflerini sizlere sunmaktan mutluluk duyan bir kişi. Size Yemek Tarifleri
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.